1. Çok kolonlu yapı yerine tek kolonlu yapı kullanın.

Tek kolonlu bir web tasarımının okuyucular için kontrolü daha kolaydır. Kullanıcıların okuma alışkanlığı soldan sağa ve yukarıdan aşağı doğrudur. Çok kolonlu yapı kullanılan web sitelerinde kullanıcının dikkati dağılabilir. Böylece sayfada verilmek istenen ana tema anlaşılmayabilir. Kullanıcılarınıza baştan sona akıcı bir deneyim yaşatmak istiyorsanız tek kolonlu yapı kullanmaya özen gösterin.

  1. Müşterinize Hediyeler Sunun.

Müşterilerinize hediye sunmak dostça bir jest olarak algılanır. Müşteriye karşı direk satış odaklı olmayın. Küçük hediyeler vererek müşteriniz ile alışverişinizin karşılıklı olduğu hissini verip daha çok ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Hediye vermek ayrıca müşterinin size geri dönmesi için kullanılan iyi bir satış taktiğidir.

  1. Ara yüzleri parçalara bölmek yerine benzer fonksiyonları birleştirmeyi deneyin.

Web sitelerinde aynı işlevi yerine getiren birden fazla bölüm oluşturmak kolaydır. Ancak bu alışkanlık zamanla terk edilmiştir. Birbirini tekrarlayan işlevler müşterileriniz üzerine ayrı bir yük oluşturmaktadır. Çünkü parçaya ayırdığınız her bölüm için müşteriniz öğrenme çabasına girecektir. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için benzer fonksiyonları bir araya getirmeye çalışın.

  1. Sürekli Kendinizden bahsetmek yerine bunu kanıtlayın!

Sosyal alanda kendinizi ispat etmek  müşteri dönüşüm oranlarını doğrudan artıran başka bir taktiktir. Başkalarının hizmetlerinizden iyi bahsetmesi ve onaylaması diğer müşterilerinizi harekete geçirecek güzel bir yoldur. Referanslarınızı ve başkalarının hakkınızda yaptığı yorumları web sitenizde göstermeye çalışın.

  1. Herkesi hedeflemek yerine asıl hedef kitlenizin kim olduğunu açıkça belirtin.

Hedef kitleniz herkes mi? Ürün ya da hizmetinizin kimi hedeflediğini açıkça ortaya koymalısınız. Böylece web site dönüşüm oranlarınız (conversion rates) artacaktır.

Kaynak: http://www.goodui.org/index_v6.html