web 3.0 UX & metaverse tasarımı eğitimi

En iyi müşteri deneyimi (CX), kullanıcı deneyimi (UX) ve çalışan deneyimi (EX) örneklerini oluşturmak için Web 3.0 UX ve Metaverse kavramlarını öğrenin.

  1. NFT, AI, Crypto, dAPP, DAO, P2E Gaming, DeFi, Blockchain, Akıllı Sözleşmeler gibi Web 3.0 ve Metaverse teknolojileri ve kavramlarıyla iş modellerini ve organizasyonları nasıl güçlendirebiliriz?
  2. En iyi CX ve EX için işletmelerin Web 3.0 ve Metaverse versiyonunu nasıl oluşturabiliriz?
  3. Müşterilerin ve çalışanların fiziksel ve dijital kimliklerini sentetik gerçeklikler altında nasıl birleştirebiliriz?
  4. Web 3.0 ve Metaverse yaklaşımlarını uygulayarak en bağlı ve üretken toplulukları nasıl oluşturabiliriz?
  5. Daha akıcı organizasyon yapıları ve işletim modelleri oluşturmak için merkezi olmayan organizasyonları (DAO’lar) nasıl uyarlayabiliriz?
  6. En kullanılabilir ve çekici kullanıcı deneyimlerini tasarlamak için Web 3.0 UX ilkelerini ve prensiplerini nasıl uygulayabiliriz?
  7. Teknik altyapısı olan kullanıcıların ötesinde, tüm kullanıcılar tarafından Web3.0’ın toplu olarak benimsenmesini nasıl teşvik edebiliriz?
  8. İşlevsellik, güvenlik ve performans sağlarken aynı zamanda “sürtünmesiz” bir Web 3.0 UX’e nasıl ulaşabiliriz?
blank

Dünyanın önde gelen Metaverse projelerinin kurucuları ve UX ekipleri; DAO, Web 3.0, Blockchain, Avatarlar, Play-to-Earn oyunlar ve NFT gibi ilgili konularda konuşmalar ve masterclass’lar gerçekleştiriyor olacak.

Kullanıcı merkezli (user centered) deneyimler, yeni evrenimiz Metaverse ile birlikte, kullanıcıya ait (user owned) deneyimlere dönüşmeye başladı. Deneyim alanındaki bu devrim, şüphesiz en çok kullanıcılara bu deneyimleri tasarlayan UX ve Usability uzmanlarını ilgilendiriyor ve kapsıyor. “Kullanıcı”yı yeniden tanımladığımız ve online deneyimleri 3 boyutlu hale taşıdığımız bu günlerde, geleceğin en iyi deneyimlerini yaratmak için tüm bu konuları uzmanlar ve UX topluluğuyla tartışacağız.

InAlt ID

blank

InAlt ID, sanatçı Rosana Antoli’nin sanatsal pratiklerini UX/UI’da ortaya çıkan etkileşim paradigmalarına bağlayan disiplinler arası bir projedir.

InAlt ID, aksiyona geçirilebilir yataylık, katılım ve deneyim ilkelerini UXservices’in yenilenen marka kimliğine entegre etmek için Antoli, ArtBizTech ve UXservices arasında ortak bir çalışmanın sonucudur. 2021’de metaverse’ler hayatımızın çoğuna ev sahipliği yapacak şekilde yayılırken ve genişlerken, Antoli ve ArtBizTech, UXservices ile jestlerin (gesture) gelecekteki UX uygulamaları için kapsayıcı, insan merkezli değerlerin ötesinde bir araç olarak hizmet ettiği bir dizi görüşme ve atölye çalışması gerçekleştirdi.

Meta veri tabanında yeni ilişkisel kimlikleri toplamak, spekülasyon yapmak ve uyumlandırmak için bir platform olarak InAlt ID, daha fazla iş birliği yoluyla ilişkiler evrenini genişletmeyi amaçlamaktadır.

UX metaverse

blank

Dünyanın ilk UX Metaverse’i, profesyonel yetkinliklerinizi ve topluluk etkileşiminizi geliştirmeyi amaçlar.

UX Metaverse, UX tasarımı ve Kullanılabilirlik teknikleri, prensipleri ve en iyi uygulamalar hakkında en sık sorulan soruların, yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler gibi durumların yanıtlarını bulabileceğiniz bir mentorluk platformudur.

Ayrıca dünyanın önde gelen şirketlerinin tasarım bakış açısını çalışmalarına nasıl uyguladığına dair konuşmaları da izleyebilirsiniz.