Skip to main content

dijital pazarlamacılar için UX eğitimi

Dijital Pazarlama ve UX

Dijital pazarlama stratejileri ile ilgi çekici kampanyalar oluşturmak, dönüşümleri artırmak ve dijital temas noktalarında kullanıcı memnuniyetini sağlamak gibi hedeflerimizi gerçekleştirirken, kullanıcı deneyiminin (UX) bu denklemdeki önemi ve etkisi de günden güne artmakta. İyi bir kullanıcı deneyimi anlayışı, pazarlama eforunun daha iyi sonuçlar elde etmesine ve kampanyaların daha etkili hale gelmesine büyük bir katkı sağlıyor.

Bir dijital pazarlamacı olarak, kullanıcı ihtiyaçlarını daha iyi anlamaktan kullanıcının web sitesinde geçirdiği vakti artırmaya ve iyileştirmeye kadar tüm odak alanlarınızda, UX bilgi ve becerileri önemli bir yol gösterici ve kolaylaştırıcı olarak karşımıza çıkıyor.

UX, dijital pazarlamacıların hayatını nasıl değiştirebilir?:

Kullanıcı ihtiyaçlarını anlamak

Dijital pazarlamacılar, UX tasarımının ilkelerini anlayarak hedef kitlelerinin ihtiyaçlarını ve davranışlarını daha iyi anlayabilir. Bu, daha etkili ve kullanıcı merkezli pazarlama stratejileri geliştirilmesine yardımcı olur.

Web sitesi ve açılış sayfası dönüşüm oranlarını iyileştirme

Güçlü bir UX anlayışı, dijital pazarlamacıların web sitesini ve açılış sayfası tasarımını maksimum dönüşüm oranları için optimize etmesine yardımcı olur. Bu, etkili ve harekete geçirici mesajlar, düzen ve iyi bir gezinme deneyimi ile renk ve tipografi kullanımının nasıl tasarlanacağını anlamayı içerir.

Memnuniyeti artırma

UX'i anlayan dijital pazarlamacılar, web siteleri, sosyal medya, e-posta ve mobil uygulamalar dahil olmak üzere tüm dijital temas noktalarında olumlu kullanıcı deneyimleri oluşturmak için daha donanımlıdır.

Arama motoru optimizasyonunu (SEO) iyileştirme

Arama motorları, web sitelerini sıralamak için sitede geçirilen süre ve hemen çıkma oranı gibi kullanıcı etkileşimi ölçümlerini kullandığından, UX SEO'da kritik bir rol oynar. Dijital pazarlamacılar UX'i anlayarak, yalnızca görsel olarak çekici ve keyifli olan değil, aynı zamanda arama motoru sıralamalarını iyileştirebilecek olumlu kullanım deneyimi sağlayan web siteleri oluşturabilir.

Rekabette önde olmak

Kullanıcı deneyimine odaklanan şirket sayısı arttıkça, UX'i anlayan dijital pazarlamacılar pazarda rekabet avantajına sahip olur. Bu bilgiler, kalabalığın arasından sıyrılan benzersiz ve farklılaştırılmış pazarlama kampanyaları oluşturmalarını sağlar.

Eğitim Hakkında

Kullanıcı Deneyimi (UX) hakkında detaylı bilgi edinmek ve dijital pazarlama süreçlerinde nasıl fayda sağlayabileceğini öğrenmek istiyorsanız, Dijital Pazarlamacılar için UX Eğitimi’mize katılabilirsiniz. Dijital pazarlamacılar için özel olarak tasarlanmış bu eğitimi alarak, temel UX bilgi ve yetkinliklerine sahip olacak; öğrendiğiniz kavramları doğrudan işinize nasıl uygulayabileceğinizi pratikleyeceksiniz.

Eğitim İçeriği

1. Dijital Pazarlamacılar için UX’e Giriş:

 • UX nedir? Temel UX prensipleri nelerdir?
 • Kullanıcı odaklılık nedir?
 • Kullanılabilirlik nedir?
 • UX’in dijital pazarlama ile ilişkisi nasıldır?

2. Kullanıcıları Anlamak:

 • Kullanıcı araştırmaları ve kullanılabilirlik testleri nasıl gerçekleştirilir?
 • Kullanıcı odaklı teknik ve araçlar nelerdir?
 • Kullanıcı deneyimi metrikleri nasıl ölçülür ve analiz edilir?
 • Kullanıcılar nasıl gruplanır? Persona nasıl yaratılır?

3. Gezinme Deneyimi:

 • Gezinme deneyimi nasıl kurgulanır, neden önemlidir?
 • Navigasyon ve layout tasarımında nelere dikkat edilmelidir?
 • En sık karşılaşılan UI elementleri nelerdir ve en doğru nasıl kullanılır?
 • Kullanıcı davranışlarını etkileyen psikolojik ve bilişsel prensipler nelerdir?

4. Dijital kanallar (web-mobil-app) arasındaki farklılıklar ve ilişkiler

5. Güncel tasarım trendleri ve yaklaşımları

+ [Vaka Analizi] Website tasarımı ve optimizasyonu: Bir sitenin ana sayfasının, eğitim boyunca öğrenilen yaklaşımlar ve teknikler uygulanarak yeniden tasarlanacağı bir uygulama seansı olacaktır.

Şimdi kaydolun ve daha etkili bir dijital pazarlamacı olma yolculuğunuza başlayın.

6 Haziran 2023

09.00-17.00

Online Sınıf

Şimdi kaydolun ve daha etkili bir dijital pazarlamacı olma yolculuğunuza başlayın.

6 Haziran 2023

09.00-17.00

Online Sınıf

Hemen Kaydol