Skip to main content

Web3 UX tasarımı eğitimi

İş ve teknoloji dünyasında, Web3 teknolojilerinin geleneksel iş ve organizasyon modellerinde devrim yarattığı çok heyecan verici zamanlara tanık oluyoruz. Birçok şirket, NFT’ler, kripto para birimleri, akıllı sözleşmeler, DAO’lar, dApp’ler ve Metaverse gibi blockchain destekli Web3 teknolojilerini kullanarak ürün ve hizmetlerinin merkeziyetsiz versiyonlarını oluşturmak için acele ediyor.

Neler Öğreneceksiniz:

  • NFT, AI, Token, DAO, DeFi, Blockchain, Akıllı Sözleşmeler, Metaverse gibi Web3 teknolojileri ve konseptleri ile iş modellerini ve organizasyonları güçlendirmek için yenilikçi ve anlamlı use case’ler nasıl oluşturulur?
  • Web3 UX ilkeleri ve prensipleri nelerdir? İşlevsellik, güvenlik ve performans sağlarken akışkan deneyimler tasarlamak için bu prensipleri nasıl uygulayabilirsiniz?
  • Web3 yaklaşımlarını uygulayarak kullanıcılarınızı nasıl markaya bağlı ve üretken bir topluluğa dönüştürebilirsiniz?
  • Teknik kullanıcıların ötesinde sıradan insanlar tarafından Web3’ün benimsenmesi nasıl teşvik edilebilir?

Dünyanın önde gelen Metaverse projelerinin kurucuları ve UX ekipleri; DAO, Web 3.0, Blockchain, Avatarlar, Play-to-Earn oyunlar ve NFT gibi ilgili konularda konuşmalar ve masterclass’lar gerçekleştiriyor olacak.

Kullanıcı merkezli (user centered) deneyimler, yeni evrenimiz Metaverse ile birlikte, kullanıcıya ait (user owned) deneyimlere dönüşmeye başladı. Deneyim alanındaki bu devrim, şüphesiz en çok kullanıcılara bu deneyimleri tasarlayan UX ve Usability uzmanlarını ilgilendiriyor ve kapsıyor. “Kullanıcı”yı yeniden tanımladığımız ve online deneyimleri 3 boyutlu hale taşıdığımız bu günlerde, geleceğin en iyi deneyimlerini yaratmak için tüm bu konuları uzmanlar ve UX topluluğuyla tartışacağız.

Web3 UX Design Mentor Book

blank

Daha inovatif Web3 kullanım senaryoları oluşturmak için ve dApp’ler, akıllı sözleşmeler, NFT’ler, metaverse, DeFi ve kripto para birimleri gibi blockchain destekli teknolojilerin benimsenmesini engelleyen kullanılabilirlik sorunlarını çözmek için UX tasarımcıları, iş analistleri, marka yöneticileri, pazarlama ve ürün ekiplerinin bu bilgilere sahip olması gerekir:

– Topluluk Oluşturma ve Etkileşim,
– Web3 UX Tasarım Süreci,
– Amaca yönelik dApp Geliştirme İlkeleri,
– Web3 UX Tasarım Standartları ve İlkeleri,
– Metaverse UX ve
– Yaratıcı Ekonomi ve 3D Düşünme.

Bu kitap, gerçek hayattan alınmış örneklerle vaka çalışmaları, uluslararası standartlar, ilkeler, araçlar ve bunların tekniklerini açıklamaktadır.

UX metaverse

blank

Dünyanın ilk UX Metaverse’i, profesyonel yetkinliklerinizi ve topluluk etkileşiminizi geliştirmeyi amaçlar.

UX Metaverse, UX tasarımı ve Kullanılabilirlik teknikleri, prensipleri ve en iyi uygulamalar hakkında en sık sorulan soruların, yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler gibi durumların yanıtlarını bulabileceğiniz bir mentorluk platformudur.

Ayrıca dünyanın önde gelen şirketlerinin tasarım bakış açısını çalışmalarına nasıl uyguladığına dair konuşmaları da izleyebilirsiniz.

InAlt ID

blank

InAlt ID, sanatçı Rosana Antoli’nin sanatsal pratiklerini UX/UI’da ortaya çıkan etkileşim paradigmalarına bağlayan disiplinler arası bir projedir.

InAlt ID, aksiyona geçirilebilir yataylık, katılım ve deneyim ilkelerini UXservices’in yenilenen marka kimliğine entegre etmek için Antoli, ArtBizTech ve UXservices arasında ortak bir çalışmanın sonucudur. 2021’de metaverse’ler hayatımızın çoğuna ev sahipliği yapacak şekilde yayılırken ve genişlerken, Antoli ve ArtBizTech, UXservices ile jestlerin (gesture) gelecekteki UX uygulamaları için kapsayıcı, insan merkezli değerlerin ötesinde bir araç olarak hizmet ettiği bir dizi görüşme ve atölye çalışması gerçekleştirdi.

Meta veri tabanında yeni ilişkisel kimlikleri toplamak, spekülasyon yapmak ve uyumlandırmak için bir platform olarak InAlt ID, daha fazla iş birliği yoluyla ilişkiler evrenini genişletmeyi amaçlamaktadır.