Global projelerimiz ve uluslararası eğitimlerimiz sayesinde kazandığımız deneyimlerimizin -neredeyse tamamını- kitaplar, makaleler ve raporlarla UX Yayınları olarak paylaşıyoruz. Çünkü birilerinin de kaynak üretmesi gerekiyor ve biz bunu yapmayı çok seviyoruz.
Kitaplarımız, Amazon.com’da kendi kategorilerinde Türkiye’den yayınlanan ilk kitaplar olma özelliğini taşıyor. Bunun yanı sıra Seçkin Yayıncılık tarafından yayınlanan Yazılım Testi – İş Analisti – Kullanılabilirlik kitabımız, ilgili alanlarda gerçek proje deneyimlerinin paylaşıldığı ilk Türkçe kitap olarak sektöre katkı sağlıyor.
Geniş katılımcı kitlesi sayesinde oluşturulan, Turkey User Experience Report bu anlamda ülkemizde yapılan ilk geniş çaplı araştırma olma özelliğini taşıyor.

INSIGHTS QUARTERLY YAYINDA!

Bildiğiniz üzere Yazılım Testi, İş Analizi ve Kullanıcı Deneyimi, ürün geliştirme yaşam döngüsü bakış açısıyla ele alındığında birbirlerine sürekli temas eden, hatta birbirlerinden direkt beslenen alanlar. “Insights Quarterly” ile bu alanlarda çalışmalarını sürdüren profesyonellerin hem kendi uzmanlıkları, hem de yakın bulundukları diğer kritik alanlar ile ilgili bilgi birikimlerini geliştirebilmeleri için bir araç daha sağlama hedefindeyiz.

Yazılım Testi – İş Analizi – Kullanılabilirlik
(Türkçe)

Business Analysis – Software Testing –
Usability

UX Design & Usability
Mentor Book

Design Thinking
Mentor Book

TURKEY USER EXPERIENCE (UX) REPORT

Turkey User Experience Report yüzlerce profesyonelin katkılarıyla hazırlanmış, UX sektörüne dair önemli istatistiklerin yer aldığı Türkiye’nin ilk ve tek, geniş kapsamlı raporudur.